Новини Залозецької селищної ради

На Тернопільщині шукають продавців. Є більше сотні вакансій

З початку 2023 року роботодавці Тернопільщини звернулися до обласного центру зайнятості за допомогою в укомплектуванні пів тисячі вакансій продавців (продовольчих та непродовольчих товарів, продавців-консультантів).

12:38 01.09.2023

Пів сотні жителів Тернопільщини скористалися можливістю отримати кваліфікацію кухаря лише за 2-3 дні

Якщо у Вас є знання та досвід роботи за професією кухар, але немає відповідного документа про кваліфікацію, Тернопільський обласний центр зайнятості сприяє у підтвердженні результатів неформального професійного навчання (набутих професійних знань, умінь і навичок, незалежно від місця, строку та форми їх отримання).

11:14 31.08.2023

Особливості використання відпустки у зв’язку  з вагітністю та пологами

Особливості використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

Законом України від 13 липня 2023 року № 3238-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами»  внесено зміни до статті 178 Кодексу Законів про працю, статті 17 Закону України «Про відпустки», пункту 10 частини першої статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

11:09 31.08.2023

Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Згідно з пунктом 3 «Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 268, право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років, і в результаті:

11:08 31.08.2023

Припинення трудового договору внутрішньо переміщених осіб

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»,  внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення іншого виду зайнятості ) та періоди трудової діяльності і страхового стажу,   реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до діючого законодавства.

11:07 31.08.2023

Підприємці Тернопільщини мають 4,6 тис. ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном

Станом на початок cерпня цього року кількість діючих ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, виданих Головним управлінням ДПС у Тернопільській області, становить 4607 штук. Зокрема, 2513 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2094 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими  виробами.

09:18 31.08.2023

Щодо самостійного виправлення платником податків помилок у податковій звітності, що призвели до заниження податкового зобов’язання

З 1 серпня 2023 року і до припинення або скасування воєнного стану на території України, у разі самостійного виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених статтею 50 Податкового кодексу України, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, такий платник звільняється від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 статті 50 Податкового кодексу України, та пені. Відповідно не підлягають заповненню графи 5, 6 та 7 Додатку 8 до Декларації акцизного податку «Розрахунок суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах» щодо нарахування штрафів 3%, 5% та пені відповідно. Зазначене застосується до податкової звітності, яка подається з 1 серпня 2023 року і до припинення або скасування воєнного стану.

09:17 31.08.2023

Апаратний та Програмний РРО – рівнозначні засоби фіскалізації розрахунків

Головне управління ДПС у Тернопільській області наголошує, що для проведення розрахунків суб’єкт господарювання самостійно обирає – РРО чи ПРРО він буде застосовувати, залежно від своїх потреб. Апаратний РРО та Програмний РРО відповідно до новацій, запроваджених у 2020 році, є рівнозначними засобами фіскалізації розрахунків за товари, роботи, послуги. Порядок застосування Програмного РРО, в частині, який не врегульований окремими нормативно правовими актами, є тотожним порядку застосування Апаратних РРО.

09:21 28.08.2023