Залозецька громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Залозецька бібліотека

Фото без опису

Хай нам згадки серця зігрівають,

Розбудять наші почуття,

Бо знаймо-ті, що вмерти вміють,

Ті мають право на життя.

Могилам честь, полеглим слава,

Живих до праці кличе Справа.

                                      Понад усе він любив Україну

       Володимир Йосифович Якубовський народився в 1915 році в Залізцях Зборівського повіту, у сім”ї, де було п’ятеро дітей. Володимир був четвертим. Батько, Йосиф, був інженером шляхового будівництва. Його праця оплачувалася добре, тому вони з дружиною зуміли дати добру освіту для своїх дітей Григорія, Степанії, Євгенії, Володимира та Софії.

      Старший син Григорій навчався у Львівському університеті. У 1918 році пішов з батьком в УГА, був офіцером, після поразки ЗУНР перейшов за Збруч. Служив у петлюрівській армії, після поразки  працював на інженерській роботі, а згодом його арештували і засудили на 12 років північних таборів, де він і помер.

        Сестер виховувала мати. Володимир успішно закінчив сім класів у Залізцях. Потім була Варшавська кадетська школа, після якої він отримав чин підхорунжого. Вступив до летунської школи, закінчив її у ранзі підпоручника і був направлений у летунський полк, який розташувався у Львові. Після року служби командування запропонувало йому ополчитися. Але  Володимир на це не погодився і був звільнений з військової служби.

        З приходом більшовиків у 1939 році ним зацікавилося НКВС. Змушений був переховуватися  від арешту. З приходом німців у 1941 став працювати у Залізцях секретарем збірної громади, бо володів німецькою мовою. Тут біля нього гуртувалася свідома молодь. Він навчав її спортивної та військової справи.

      У 1942 році був членом військової команди Зборівського повіту, окружним військовим референтом Бережанської округи, а з грудня 1943 року – командир третьої військової округи.

       Коли не вистачало підстаршин, командиром школи для їх підготовки також був «Бондаренко». Для різних відділів він підготував 150 бійців. Під його керівництвом було проведено ряд переможних боїв.

   17 червня  В.Якубовський( «Бондаренко») був у криївці в с.Вівся Козівського району. Поряд були друзі «Міша» (Михайло Кріль, с.Чистопади), окружний референт СБ «Рись» (Станіслав  Кикіш), «Віра» (районів референтСБ) та бойовики СБ «Остап»(Іван Мороз) і «Ліщина» (Федір Бернатович). Усі вони прийняли нерівний бій, в якому загинули як герої. «Бондаренко» вирвався з оточення, відступав до с. Вівся та натрапив на нову засідку.

Вистрілявши всі набої, останнім застрелився сам. Тіла з поля бою енкаведисти забрали, але куди-невідомо.

Рідним про трагедію сповістили зв’язкові ОУН. У 1950 р. маму «Бондаренка» та сестру Софію вивезли в Красноярськ і звільнили лише в 1961 році.

В селищі Залізці біля будинку , в якому народився В.Якубовський («Бондаренко»), командир УПА-Захід «Лисоня», було встановлено погруддя героя.

                                                                            Бібліотекар читального залу  Лариса Ковальчук


Немеркнуче світло великого подвигу!

Ми люди миру зранені війною. Заповідаєм покликом святим.Шануймо тих, хто не вернувся з бою!Уклін доземний воїнам живим.

              З метою поглиблення знань читачів про Другу Світову війну і її наслідки, виховання почуття поваги до пам"яті загиблих захисників всіх поколінь наших земляків. В біботеці було влаштовано фото-виставку: "Пам"ять вічно жива ". Єдиного учасника бойових дій у Другій Світовій війні нашого земляка Душинського Анатолія Антоновича ми вшанували щирими вітаннями і букетами яскравих тюльпанів. Вшановуємо пам"ять захисників загиблих  всіх поколінь за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави.

Фото без опису

Фото без опису

 


 

 

 

Виготовлення писанок

 У Залозецькій бібліотеці з учнями 3-А класу  було проведено майстер- клас по розпису сувенірних писанок ( класний керівник Людмила Ярославівна Хомяк , керівник гуртка "Виготовлення сувенірів" Оксана Ярославівна Грицик). Діти придумували візерунки для своїх писанок, вкладаючи частинку душі у свої вироби. В бібліотеку  завітала Наталя Петрівна Мойсеєнко ( начальник відділу культури виконавчого комітету Залозецької селищної ради), яка підтримує розвиток творчості наших юних читачів. Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

Чарівна гілочка лози

В Залозецькій бібліотеці відбувся майстер- клас по виготовленню штучних квітів для прикрашення гілочок лози ( керівник гуртка  Оксана Ярославівна Грицик) .В ньому  взяли участь учні 3-5 класів. Творчо і натхненно готувалися діти до святкування Вербної неділі. Кожна дитяча робота  (прикрашені гілочки лози)  по-своєму була чарівна і неповторна.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису
Фото без опису
 
 
ВОНИ УВІЙШЛИ В БЕЗСМЕРТЯ.
«Ви увійшли в безсмертя,крок за кроком, герої чотирнадцятого року.» такими словами 17 лютого  в Залозецькій бібліотеці  розпочався історичний урок  гуртківців Залозецької станції юних  натуралістів  і водночас  активних користувачів бібліотеки. Діти  разом з дорослими користувачами згадували Героїв Небесної  сотні, їхній немеркнучий подвиг . Звучали вірші, пісні, присвячені пам’яті героїв. Поділитись своїми спогадами про ці події прийшов очевидець й активний учасник волонтер Барановський Володимир Валерійович. Присутні згадали поіменно всіх наших земляків, які загинули в АТО, а також уродженців Тернопільщини, які полягли на Майдані в чотирнадцятому році. Їх  вшанували хвилиною мовчання.  Бібліотекарі підготували   фотографії, публікації з газет і журналів, книги про ці буремні дні були представлені  книжковою  виставкою "На варті наших душ - Небесна Сотня". На завершення заходу прозвучали поетичні рядки  про наші щирі бажання  миру в Україні.  Без миру немає щасливого дитинства, а від забуття минулого - немає майбутнього.
                                                                                 Працівники Залозецької бібліотеки.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису



Крути- боротьба за майбутнє.
 
Про  подвиг українських студентів і гімназистів на станції Крути дізнались користувачі Залозецької бібліотеки на  годині спілкування "Нам не забути славу Крут",  приуроченій цій даті. Діти читали вірші про Україну і про невмирущий подвиг українських юнаків, які ціною власних молодих життів затримали похід  ворожих військ на Київ. Працівники Залозецької бібліотеки організували для дітей книжкову виставку і перегляд документального фільму про Крути. Завершився захід конкурсом малюнка «Майбутнє України - мир і процвітання». В своїх роботах гуртківці відобразили  прагнення і сподівання на щасливе майбутнє - за що віддало життя не одне покоління українців.
 
                                                                                                                                                                                          Бібліотекарі Залозецької бібліотеки

Фото без описуФото без описуФото без опису

 

 

 


  

 Покрова – покровителька козаків і українського війська.

 14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці, для українців є одним з найбільших релігійних свят осені. Крім того в цей день в Україні відзначають День українського козацтва, День української повстанської армії (День УПА), День захисника України .

  На честь Покрови козаки будували багато храмів, деякі з них збереглися й донині. Тож не дивно, що через століття це свято здобуло в Україні ще й другу назву – Козацька Покрова. Після указу президента України від 1999-го року день 14 жовтня відзначається як День українського козацтва, а з 2014 року відзначається День захисника вітчизни.

  До цього свята в Залозецькій бібліотеці було проведено годину історично пам'яті  «Покрова – покровителька козаків і українського війська». Під час якого читачі поринули в історію України з часів козацтва і до сьогодення. Було влаштовано книжково-ілюстративну виставку: “Покрови світле свято”.

  Бібліотекарі приєдналися до проведення  святкового заходу , який відбувся в міському будинку культури, з книжковою виставкою "УПА - історія нескорених".

 

                                                                                                                                  Бібліотекарі Залозецької бібліотеки.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

"Поетичні стежини Олега Германа"

Нашому замляку - поету Олегу Герману з Чернихова, який живе і працює в Тернополі  21 березня виповнилося 70 років. Свій ювілей він зустрів чималим творчим здобутком   Опублікував понад 30 наукових статей, більше 100 публіцистичних матеріалів у пресі, монографію з питань просвітницького руху на Тернопіллі (1999). Створив та веде цикли радіо-і телепрограм з питань культурології. Учасник фестивалів авторської пісні "Оберіг-89, -90" та 1-го конкурсу української естрадної пісні "Червона рута" (1990); режисер, сценаристі автор святкових дійств до 450-ліття Тернополя та освячення національного прапора в обласному центрі (1990), "Хресна дорога України" (1991), "Великодня родина" (1993), "Наша дума, наша пісня" (1995), звітних концертів районів області та звіту Тернопільщини в Києві (всі - 2001). Режисер-постановник телефільмів "Ріка часу" (1999) і "Червоний жупан" (2000). Автор збірок поезій: "Прислухайтесь. Дзвенить струна" (1990), "Мелодія слова" (1992), "Настрій полудневого дощу" (1993), "Краплини тихої довіри" (1994), "Найпершою була любов" (1995), "Для тебе" (1996), "Душа болить словами" (1997), “Тарасикові співанки” (1998) "Щаслива мить" (1999), "Хресне сходження" (2000), "Силуети" (2001), "Віддзеркалля" (2004), "Околиця" (2006), "Сто потайних дверей" (2008).

 

 

Як художник-графік бере у часть в обласних художніх виставках, оформляє власні та книжки місцевих авторів.. Поезія О. Германа - це пряма, відверта розмова з читачами. Нажаль в нашій книгозбірні є тільки декілька видань поета.

Постійний читач нашої бібліотеки Грицик Оксана особисто знайома з ювіляром . Вона принесла до книгозбірні  книги з своєї власної колекції і презентувала їх  нашим  читачам. Особлива увага була приділена книзі "Сто потайних дверей , або пригоди Джури Михайлика". Це казка - гра, яка захоплює читача своїм незвичним, багатозначним сюжетом. Також користувачі прослухали пісні, автором і виконавцем яких є Олег Герман.

                                                                                                                            Бібліотекарі Залозецької бібліотеки.

Фото без описуФото без описуФото без опису

  "Тарас Шевченко - велика і невмируща слава українського народу".

9 -10 березня в Золозецькій бібліотеці проведено літературні читання. На протязі цих днів користувачі , які відвідували бібліотеку декламували поезії Т. Г. Шевченка. 11 березня в Залозецькому будинку культури проходили святкування до дня народження нашого пророка Тараса Григоровича Шевченка. До якого приєдналися   бібліотекарі Залозецької бібліотеки з книжковою виставкою "Кобзарева зоря світить , на якій було представлено кращі видання творів Т. Г. Шевчанка , які є в нашій книгозбірні.

                                       Бібліотекарі Залозецької книгозбібрні.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

"Зродились ми великої години"

22 жовтня в Залозецькому будинку культури відбувся святковий концерт "Зродились ми великої години" присвячений 75-річюю створення Української Повстанської Армії, Дню українського козацтва, Дню захисника України та великого християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці. Паралельно у фойє БК працювала виставка організована бібліотекарями Залозецької бібліотеки "Літопис Нескореної України"

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

___________________________________________________________________________________________________________

УПА - сторінки історії

21 жовтня в Залозецькій бібліотеці було проведено відео-екскурс: "УПА - сторінки історії". Було переглянуто фільм "Білий птах з чорною ознакою". Після перегляду поклали квіти до памятника Володимиру Якубовському. На заході були присутні читачі бібліотеки та гуртківці БДЮТ. 

Фото без описуФото без опису___________________________________________________________________________________________________________

Українська мова- життя духовного основа.

      Багата й милозвучна наша українська мова. Вона найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія народу, його душа, культура. В бібліотеці селища Залізці юні читачі і водночас гуртківці Залозецького будинку дитячої та юнацької творчості, разом з своїми наставниками -керівником гуртка і бібліотекарем Карою Ольгою Михайлівною відзначали День української писемності та мови. Діти читали вірші, гуморески, виконували пісні про Україну. Всі діти, їхні батьки, а також всі присутні відвідувачі бібліотеки взяли участь у мовних іграх, відгадували мовні загадки а до найменших учасників свята прийшла у гості казка. Бібліотекар Ковальчук Лариса Богданівна підготувала книжкову виставку.  За давніми українськими традиціями  господиня бібліотеки Кара Наталя Йосипівна почастувала  гостей смачним печивом і пампушками. Директор Залозецького будинку дитячої творчості Гриб Оксана Іванівна подякувала всім присутнім за участь у святі і закликала любити й берегти рідну мову.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

Бібліотекарі Залозецької бібліотеки

_______________________________________________________________________________________________________________________​

Учителе! Вклоняємось доземно

Перед великим іменем твоїм.

 Вже проростають ті маленькі зерна

Під поглядом , як сонце, золотим!

 

 

 

1 жовтня в Залозецькому будинку культури відбувся святковий концерт присвячений дню вчителя. До цього свята приєдналися бібліотекарі Залозецької бібліотеки з книжковою виставкою: " Сіячі розуму і добра."

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

День бібліотекаря

29 вересня, до нашої книгозбірні завітали члени гуртка "Літературне краєзнавство" разом зі своїм наставником Грицик Оксаною Ярославівною, щоб привітати нас з професйним святом. Пісні, вірші, гуморески від Параски та Палажки лунали в нашій бібліотеці. Бібліотекарі солодним столом подякували дітям за привітання.

 

Бібліотекарі Залозецької бібіліотеки.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 Крушельницька Соломія Амвросіївна

Соломія Крушельницька — видатна українська оперна співачка  народилася  23 вересня 1872 року в селі Білявинці  Бучацького району на Тернопільщині в родині греко-католицького священика  Амвросія Васильовича Крушельницького. Дитинство майбутньої співачки пройшло в селі Біла Тернопільського району , куди незабаром переїхала вся її велика родина: батько, мати й вісім дітей. Музика ввійшла в життя Соломії з раннього дитинства, з колискових пісень матері, Теодори Григорівни, яка дуже любила співати.

Ще маленькою дівчинкою вчилася грати на фортепіані, а з 10 років виступала в хорі організованому її батьком. Помітивши палке бажання доньки до музики, батьки зайняли грошей і відправили її вчитися в Львівську консерваторію. Там Соломія брала активну участь у концертах і студентських вечорах, чим привернула до себе увагу слухачів і фахівців.

У 1893 році Крушельницька з медаллю закінчила консерваторію й відразу ж з великим успіхом дебютувала на сцені Львівської опери. Ставши солісткою оперного театру, Соломія вирішила не зупинятися на досягнутому й восени того ж року поїхала до Мілану, аби продовжити музичну освіту.

Через рік молода вокалістка вже співала провідні партії в оперних театрах Італії, де швидко завоювала любов і вдячність місцевої публіки.

У Крушельницької складалася блискуча кар'єра. Виступи на оперній сцені завжди перетворювалися на урочисті маніфестації публіки, яка засипала її квітами , поети присвячували їй свої вірші.

Постійно проживаючи в Італії, співачка тріумфально гастролювала в Португалії, Єгипті, Алжирі, Іспанії, Аргентині, Бразилії, Франції.

Різносторонньо обдарована й освічена, Соломія з досконалою дикцією говорила й співала українською, російською, польською, німецькою, англійською, італійською та іспанською мовами. Чудово грала на фортопіано.

В 1944 році всесвітньовідома співачка стала викладачем Львівської державної консерваторії ім. Лисенка, а через 8 років — професором.

Останні роки Соломія жила й працювала на рідній землі, передаючи свій багатий досвід й величезні знання молоді. Незважаючи на свій вік, співачка виступала з сольними концертами, останній з яких відбувся, коли їй було 77 років. Померла вона 16 листопада 1952 року від раку горла.  Похована на Личаківському кладовищі неподалеку від могили свого друга Івана Франка.

 

 

Перед мистецтвом української співачки, перед красою її душі схилялись видатні співаки світу: Е. Карузо, М. Баттістіні, Тітта Руффо, Ф. Шаляпін, О. Мишуга, М. Минцинський, Я. Решке, А. Дідур та багато інших. Знамениті композитори Д. Пуччіні, А. Каталані, Р. Штраус висловлювали їй свою вдячність за блискуче виконання головних партій в їхніх операх. Великій співачці присвячували свої твори композитори, письменники, художники. Такого всесвітнього визнання, пошани та любові добилася проста дівчина з українського мальовничого села, адже Україна завжди славилась своїми співочими талантами, красою та мелодійністю пісень.

 

 

Сьогодні ім'я С. Крушельницької носять Львівський оперний театр, Львівська музична середня школа, Тернопільське музичне училище (де виходить газета «Соломія»), середня школа в селі Біла, вулиці у Києві, Львові, Тернополі, Рівному, Бучачі.

У Дзеркальному залі Львівського театру опери й балету встановлено бронзовий пам'ятник Соломії Крушельницькій скульптора Ярослава Скакуна.В 1982 році на кіностудії ім. О. Довженка режисером О. Фіалко був знятий історико-біографічний фільм «Повернення Баттерфляй», присвячений життю й творчості Соломії Крушельницької. Картина заснована на реальних фактах життя співачки й побудована як її спогади.В 1997 році Національним банком України була випущена в обіг пам'ятна монета, номіналом у 2 гривні присвячена 125-річчю від дня народження співачки.Відкрито меморіальну дошку й меморіальний музей-садибу Соломії Крушельницької (1963, с. Біла Тернопільського району), діють кімната-музей (с. Білявинці Бучацького району), та музично-меморіальний музей у Львові, встановлено надмогильний пам'ятник «Співучий Орфей» на Личаківському цвинтарі .Прижиттєвий портрет Крушельницької написала уродженка смт.Залізці Ярослава Музика.  Від 1987 у Тернополі проводять Конкурс імені Соломії Крушельницької. Щорічно у Львові відбувається міжнародний конкурс імені Крушельницької; традиційними стали фестивалі оперного мистецтва . В 2010 р. відкрито пам'ятник С. А. Крушельницькій у Тернополі.

23 вересня  вшановуючи память про нашу землячку в Залозецькій бібліотеці було влаштовано книжкову виставку : «Славетна співачка світової слави - Соломія Крушельницька». Проведено бібліографічний огляд: «Сріблом музика звучала».

 

                                                      Бібліотекарі  Залозецької бібліотеки.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

         Святкування Дня Незалежності!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

«Вишиванка – символ Батьківщини;

Вишиванка – дзеркало душі.»

                                                                                                                                                                                                                                                                       Розгортаю життя

                                                                                                                                                                                                                                                                   Як сувій полотна…

Ірина Сеник

 

З нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки в Залозецькій бібліотеці протягом тижня відбулась виставка вишиванок: "Вишиванка - символ Батьківщини; вишиванка - дзеркало душі."

У невичерпній спадщині духовної культури нашого народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка.

Вишивка – це духовний символ українського народу, рідного краю,

 батьківської оселі, тепла материнських рук. 

«І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, 

І рушник вишиваний на щастя, на долю дала». 

Ці рядки відомої пісні на вірш видатного поета Андрія Малишка

 засвідчують, що на манівцях життя нашою супутницею є вишивка. Хрестик, гладь чи мереження споконвіку милують око, радують душу, дають працю рукам і думці.

В узорах вишивки жінки розповідали про свої думки й почуття, сподівання і страждання. Тому є вишивки сумні й замріяні, а є радісні й веслі, в яких барви й узори бринять, як жартівлива співаночка.

В небі сонця золотий клубочок

Розсипає нитки промінні,

Їх збирають рученьки дівочі 

І гаптують цвіт на полотні.

Максим Рильський.

 

                                                                                                                                                                                                                     Бібліотекарі Залозецької бібліотеки.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

  Пам'ятаємо. Перемагаємо

7 травня з нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення - 8 травня та Дня перемоги - 9 травня в бібліотеці смт Залізці  проведено захід під гаслом “Пам'ятаємо. Перемагаємо”.

Згадати тих, хто пройшов крізь пекло війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг у бою, зібрались читачі нашої бібліотеки, водночас члени історико-краєзнавчого гуртка Залозецького БДЮТ, односельчани,  а також ветеран другої світової війни Анатолій Антонович Душинський.

Година пам’яті «Збережемо пам'ять про подвиг» розпочалася із вступного слова бібліотекаря Карої Наталії яка  наголосила на великому історичному значенні святкування 8 травня – Дня пам’яті та примирення і 9 травня – Дня перемоги .

 Юні читачі згадували подвиг тих , хто у роки другої світової війни кував нашу перемогу, не обминули добрим словом наших захисників. Якась невидима паралель поєднувала цей нетлінний подвиг прадідів і онуків, їх всіх об’єднує щира любов до свого народу, своєї родини і ця любов безсмертна.

 Звучали поетичні рядки у виконанні юних читатчі про горе і сльози, про мужність і стійкість, про подвиг і перемогу.  Керівник історико - краєзнавчого гуртка БДЮТ Грицик Оксана  розповіла про героїв -земляків, які героїчно боролися за визволення нашого рідного краю, про їхні подвиги, про ту жорстоку і бездушну війну, що забрала мільйони життів, принесла лихо і горе на нашу українську землю.

 До уваги читачів бібліотеки також була підготовлена тематично - ілюстраційна  книжкова виставка, що розповідає про історію Другої світової.

Всі присутні заходу щиро привітали Анатолія Антоновича Душинського з прийдешнім  святом, побажали міцного здоров’я та довгих років життя.

На завершення свята бібліотекар Ковальчук Лариса наголосила що героїзм, мужність, патріотів не губляться в минулому, не зникають безслідно. Вони залишаються в нашій пам’яті, в наших серцях, бо вони потрібні і сьогодні, і завтра, і завжди.

                                                                                Бібліотекарі Залозецької бібліотеки.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Мелодія Слова

 

 

                                                                                                 Я проростаю крізь літа,

                                                                                                 Крізь мене - слово пророста.

 

 

 

21 березня  святкує  свій  день народження наш земляк, уродженць села Чернихів, Олег Герман. До цієї дати в Залозецькій бібліотеці було влаштовано книжкову виставку: "Мелодія Слова".

Запрошуємо всіх бажаючих завітати в нашу книгозбірню і поринути у дивовижне змереження радості й печалі, сарказму й іронії, усмішки та сльози на сторінках  

книг Олега Михайловича Германа.  

 

                                                                          Бібліотекарі Залозецької бібліотеки.

Фото без опису

"У кожній думі Кобзаря , живе могутня Україна"

 

Шевченкове слово – живе і вічне, над ним непідвладний час.  10 березня до дня народження великого кобзаря в Залозецькій бібліотеці проведено годину поезії «У кожній думі Кобзаря, живе могутня Україна».  До бібліотеки завітали,  як юні так  і дорослі читачі. Розпочався захід піснею «Реве та стогне , Дніпр широкий» яку  виконав  на сопілці учень 6 класу Тимчишин Володя. Юні користувачі бібліотеки розповідали про життєву долю великого українського поета, читали його вірші, уривки з поем. Тарасове слово звучало з вуст дітей щиро і проникливо. Бібліотекарі разом з керівником гуртка БДЮТ Грицик Оксаною провели конкурс між користувачами бібліотеки на знання творів Т. Г. Шевченка, всі по черзі декламували «Заповіт».  З метою популяризації творчої спадини та патріотичного виховання, пов’язаного з іменем Кобзаря,  бібліотекарями  організовано виставку  робіт учнів молодших класів створених за мотивами творів Т.Шевченка. Дана виставка - це роздум юних художників про життя і творчий шлях великого Кобзаря. Також  організовано виставку репродукцій картин Т.Г . Шевченка. Про історію написання картин користувачам розповіли бібліотекарі Кара Наталя,  Ковальчук Лариса та керівник Гуртків БДЮТ  Грицик Оксана.      Працівниками бібліотеки влаштовано тематично-ілюстровану книжкову виставку "Тарас Шевченко  - велика і невмируща слава Українського  народу" .  Перегляд літератури «Наша  дума, наша пісня

не вмре, не загине… от де,  люде, наша Слава, Слава України!» провела бібліотекар Базан Галина.

 Такі заходи сприяють вихованню патріотичних почуттів учнів та їх шанобливого ставлення до культури українського народу.

Від того, чи знайдеться місце для Тараса Шевченка в нашій душі, залежить, ким ми є і ким будемо. Адже для всього світу вже понад півтора століття слово «Україна» нерозривно пов'язане з ім’ям Тараса Шевченка, бо йому судилося стати вісником мрій і прагнень народу, символом своєї нації та країни.

                                     Бібліотекарі Залозецької бібліотеки.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

           «Ісповідник віри Христової»

19 лютого в Залозецькій  бібліотеці було проведено годину духовності: «Життя Йосифа Сліпого – подвиг в ім ' я Бога та України».  Присвячену 125 - річниці від дня народження  Блаженнішого Патріарха  Української  Греко-Католицької  Церкви Кардинала  Йосифа  Сліпого.

В бібліотеці було влаштовано книжкову виставку: «Світлій пам ' яті Патріарха Йосифа Сліпого». Проведено огляд літератури на тему: «Готовий радше вмерти ніж зрадити».

Зі вступним словом виступила завідуюча бібліотекою Галина Базан. Реферат: «Ісповідник  віри Христової» прочитала бібліотекар читального залу  Лариса Ковальчук.  Вірш «Він син України» читав учень 11 класу Сергій Вівчарик. Реферат «Хай світла пам ' ять про Патріарха Йосифа Сліпого іде з роду в рід» - читала бібліотекар  дитячого відділу Наталя Кара.  Вірші: «Світлій пам ' яті Патріярха», «Заповіт Патріярха» читали учні 11 класу Кара Юля, Наливайко Іван, Кара Оля, Козак Назар. Читач бібліотеки Антощук Іван Миколайович розповів про те, як вшановується пам'ять про Кардинала Йосифа Сліпого в українській діаспорі Великобританії.  Користувач нашої бібліотеки Грицик Оксана Ярославівна  провела презентацію книги  Олега Германа « Князь Церкви». Ця книга є сценарієм телевізійного  художнього фільму, у  якому розкриваються три періоди із життя Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого.

 В заключному слові бібліотекарі підсумували, що лише завдяки жертовному життю, неустанній боротьбі  й  титанічній праці таких патріотів української землі, як патріарх Йосиф Сліпий стало можливим здобуття свободи українського народу і церкви.

 

                            Бібліотекарі  Залозецької  бібліотеки.

      Фото без опису     

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

          «Береже Україна сон своїх синів»

 

 Серед героїчних сторінок нашого недавнього минулого вибивається на перше місце одне коротке слово – „Крути”! Це одне слово виказує сьогодні цілу скелю  думок і глибоких почуттів, які лягли в основу українського націоналістичного руху. Воно стало прапором і провідною зорею нового українського покоління.

З метою ознайомлення читачів з трагічними сторінками українського народу та виховання патріотизму 29 січня в Залозецькій бібліотеці до  Дня пам’яті героїв Крут  провели урок історичної пам’яті «Береже Україна вічний сон молодих своїх синів». Користувачі нашої бібліотеки , одночасно і члени гуртка «Літературне краєзнавство» Залозецького БДЮТ  з розповіді бібліотекаря Карої Наталі та керівника гуртка Грицик Оксани Яорславівни  дізнались про трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та членів Кирило-Мефодіївського братства. Крім розповідей  про ті часи, користувачі бібліотеки переглянули фільм  «Крути: кров і вогонь».  Бібліотекар Ковальчук Лариса в читальному залі влаштувала книжкову виставку «Крути – боротьба за майбутнє» .  Юні гуртківці брали активну  участь у заході. Підготували повідомлення про історичні події, декламували тематичні поезії.  На заході  було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та сьогоденням, коли Україна знову змушена захищати свою незалежність.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя за нас, за волю, за єдність і щастя нашої української держави 99 років назад під Крутами та сьогодні на сході України.

Бібліотекарі Залозецької бібліотеки.                  

                  Фото без опису             

                  Фото без опису

                  Фото без опису

                  Фото без опису


                                                  Світлій Памяті Героїв Небесної Сотні.

        18 лютого в Залозецькій бібліотеці було проведено годину скорботи присвячену вшануванню Памяті Героїв Небесної Сотні. До цього заходу було влаштовано  книжкову виставку-хроніку:"Світлій  Памяті Героїв Небесної Сотні". До присутніх звернувся читач бібліотеки Антощук Іван Миколайович який своїми розповідями  відновив події 3-х річної давності.

В бібліотеці було запалено свічки, полумя яких ознаменувало вічне життя у нашій памяті тих , хто пішов у Вічність заради України. Зворушливо читали тематичні поезії учні місцевої школи.Учень музичної школи Тимчишин Володя виконав на сопілці Гімн України. Память про загиблих  вшанували хвилиною мовчання. 

                   Фото без опису

                   Фото без опису

                   Фото без опису

                   Фото без опису

                   Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних