Як подати запит на публічну інформацію

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» надання селищною радою такої інформації здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.

Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому повинно бути вказано:

– ім’я та прізвище запитувача, поштова адреса або адреса електронної пошти, номер контактного телефону;
– опис інформації, яку отримувач хотів би отримати (вид, назву, реквізити чи зміст документу, щодо якого зроблено запит);
– підпис і дату (за умови подання письмового запиту).

Чимало інформації можна отримати за посиланням * https://minjust.gov.ua/publ_info

Направлення інформаційного запиту

Усно: телефон (03540) 3-11-54

Письмово: 47234, смт Залізці, вулиця Шевченка, буд. 64, Тернопільський район, Тернопільська область (помітка на конверті «Публічна інформація»).

До відома запитувачів публічної інформації

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в селищній раді спеціальним місцем для роботи запитувачів з запитуваною інформацією та отримання відповідних форм запиту на інформацію визначено приймальню Залозецької селищної ради.

Cелищна рада зобов’язана:

Надати відповідь на запит на інформацію у спосіб, обраний запитувачем, протягом  робочих днів з дня надходження запиту.
У разі коли запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, інформації щодо стану навколишнього природного середовища, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних ситуацій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається протягом 48 годин з дня отримання запиту.
У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження запиту.
Інформація на запит надається безоплатно.
У разі , коли запитувана інформація містить документи обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Надання інформації здійснюється протягом п'яти робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат, пов’язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку відшкодування таких витрат.

У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:

1. Розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2. Інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;
3. Запитувач не оплатив фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком документів;
4. Не дотримано вимог до складення та подання запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме не зазначено:

• прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку (якщо такий є);
  • загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
  • підпис і дату (за умови подання письмового запиту).