ГУ ДПС у Тернопільській області інформує

Як заповнюються графи 17, 17.1, 18 додатка до Звіту про контрольовані операції при визначені кількості предметів контрольованих операцій та одиниць їх виміру?

Форму Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт про КО) та Порядок складання Звіту про контрольовані операції (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8.

09:12 22.07.2024

Якій кількості показників з Переліку показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ має відповідати платник для формування своєї позитивної податкової історії?

Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ визначено у додатку 2 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок).

09:12 22.07.2024

Понад 4,8 млн грн штрафних санкцій нарахували на Тернопільщині за порушення при торгівлі алкоголем, тютюном та пальним

Упродовж першого півріччя цього року фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 404 перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями,  тютюновими виробами та пальним.

09:11 22.07.2024

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 р. № 1364

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 30 квітня 2024 р. № 485 (далі – Постанова № 485) вніс зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 р. № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».

10:32 19.07.2024

Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній: актуальні зміни

ГУ ДПС у Тернопільській області інформує про те, що 19 березня 2024 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 09.02.2024 № 58 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2020 № 839 «Про затвердження форми та Порядку складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній» (далі – наказ №58), зі змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 01 березня 2024 №101 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 09.02.2024 № 58».

10:31 19.07.2024

Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку

Єдиний рахунок – це рахунок, який платник податків за власним бажанням може відкрити в Казначействі та використовувати для сплати грошових зобов’язань та/або податкового  боргу з податків, зборів, передбачених ПКУ та єдиного внеску. А також  це послідовність сплати податків зборів: недоїмка з єдиного соціального внеску, податкового боргу у тій послідовності, в якій він виник (окрім боргу з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, частини чистого прибутку до бюджетів державними  та комунальними  підприємствами та їх об’єднаннями).

10:30 19.07.2024

Які розміри ставок встановлені для ЮО – платників ЄП четвертої групи?

Відповідно до п.п. «а» п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку четвертої групи належать сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

10:39 18.07.2024

У складі якої податкової декларації ФОП – платник ЄП другої-третьої груп, яка протягом календарного року перейшла з загальної системи оподаткування, визначає МПЗ за податковий (звітний) рік?

Відповідно до п.п. 14.1.114 прим. 2 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) мінімальне податкове зобов’язання – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ. Сума мінімальних податкових зобов’язань, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним мінімальним податковим зобов’язанням.

10:34 18.07.2024

До місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло майже 156 млн грн податку на нерухоме майно

З початку року власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Тернопілля 155 млн 943,8 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це майже на 25,6 млн грн (+ 20%) більше, ніж у січні-червні минулого року.

10:33 18.07.2024