Уточнення порядку бронювання військовозобов’язаних
В умовах продовженого воєнного стану (до 19 лютого 2023 року) Міністерством аграрної політики та продовольства України (далі - Мінагрополітики) 09 вересня 2022 року опубліковано оновлення Уточненого Порядку бронювання військовозобов’язаних (далі - Уточнення), відповідно до якого відбуватиметься бронювання військовозобов’язаних працівників у органах державної влади, підприємствах, установах, організаціях, які задовольняють потреби Збройних Сил України.
Так відповідно до статті 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Тобто, пропозицій на бронювання військовозобов’язаних працівників, будуть розглядатися лише від підприємств, установ та організації, в тому числі і агропромислового сектору,що виконують мобілізаційні завдання відповідно до укладених договорів. Підтвердженням дії такого договору є лист-розпорядження від органів місцевого самоврядування, з обов’язковим посиланням на таке розпорядження від обласних або військових державних адміністрацій.
У питанні змін, щодо порядку подання пропозицій на бронювання,з метою ефективного роботи підприємств, що забезпечують потреби військових формувань та національної економіки за галузевою ознакою, в числі агропромислового сектору (для проведення ефективної посівної діяльності) рекомендується надсилати відповідні пропозиції до Мінагрополітики на електронну адресу - Agromobplan2022@gmail.com, або до обласної військової адміністрації згідно територіального принципу. Вартим уваги є те, що не допускається одночасне подання таких пропозицій, як до обласної військової адміністрації, так і до Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Водночас не підлягають бронюванню наступні категорії:
-
військовозобов’язані, які мають посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час;
-
які не перебувають у трудових відносинах з підприємством;
-
які не перебувають на військовому обліку військовозобов’язаних (призовники (до 27 років);
-
особи, які досягли граничного віку перебування у запасі;
-
особи, які за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби та виключені з військового обліку;
-
у особи відсутнє військове звання або військово-облікова спеціальність;
-
які мають дефіцитну для Збройних Сил України військово-облікову спеціальність;
-
які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації на підставі статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Також, бронюванню не підлягають посади працівників, що не є визначальними для забезпечення сталого функціонування підприємств, не є дефіцитними на ринку праці та можуть бути замінені невійськовозобов’язаними громадянами.