У листопаді видатки Фонду на лікарняні зросли у півтора рази

Дата: 10.12.2020 15:02

За оперативними підсумками листопада 2020 року, Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності, видані у зв’язку із травмою або хворобою, у тому числі на COVID-19, на суму 1,8 млрд гривень. Це на 0,6 млрд гривень, або 50% більше, ніж у жовтні.

Виплати відповідних допомог здійснюються Фондом вчасно та в повному обсязі.

Загалом у минулому місяці до Фонду надано на оплату 565,2 тис. листків непрацездатності проти 395,4 тис. у жовтні. Значне зростання кількості лікарняних листків спостерігається Фондом з осені та пов’язано із сезонним розповсюдженням респіраторних хвороб, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, а також захворюванням працівників на коронавірусну хворобу.

Нагадаємо, у жовтні порівняно з вереснем видатки Фонду на компенсацію застрахованим особам втраченого за час лікування заробітку зросли на 38,7% або на понад 0,3 млрд грн.

З початку року допомоги по тимчасовій втраті працездатності нараховано Фондом для майже 2,1 мільйона осіб, з яких понад 56 тисяч – у разі ізоляції від COVID-19.