Залозецька громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Ліцензія онлайн: умови автоматичного дозволу на алкоголь, тютюн і пальне

Дата: 29.01.2026 14:19
Кількість переглядів: 84

Надання в автоматичному режимі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами для електронних сигарет, а також ліцензій на право зберігання пального виключно для власного споживання та/або промислової переробки передбачено Законом України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ.

Відповідно до ст. 47 Закону № 3817 ліцензія в автоматичному режимі надається за умови дотримання суб’єктом господарювання таких вимог:

  1. суб’єкт господарювання зареєстрований або взятий на облік у податкових органах та повідомив про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, відповідно до п. 63.6 ст. 63 і п. 64.6 ст. 64 Податкового кодексу України;
  2. на дату подання заяви до суб’єкта господарювання не застосовано санкцію, передбачену п. 6 ч. першої ст. 4 Закону України «Про санкції», на підставі рішення РНБО, введеного в дію указом Президента України;
  3. на дату подання заяви відсутня інформація про здійснення контролю над суб’єктом господарювання резидентами держави, що здійснює збройну агресію проти України;
  4. на дату подання заяви протягом останніх 12 місяців не було рішення податкового органу про припинення дії ліцензії на той самий вид господарської діяльності;
  5. відсутній податковий борг зі сплати акцизного податку та заборгованість зі сплати штрафних санкцій, застосованих відповідно до Закону № 3817;
  6. суб’єкт господарювання пройшов електронну ідентифікацію в електронному кабінеті з дотриманням вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги»;
  7. на дату подання заяви протягом останніх 12 місяців за рішенням податкового органу не припинялася дія ліцензії на той самий вид діяльності за тим самим місцем її провадження, крім випадків припинення за заявою суб’єкта або з підстав, визначених ст. 46 Закону № 3817.

Для отримання ліцензії в автоматичному режимі суб’єкт господарювання подає заяву до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, через Єдиний державний вебпортал електронних послуг або в електронній формі відповідно до ст. 42 ПКУ.

Опрацювання заяви та перевірка відповідності суб’єкта господарювання встановленим умовам здійснюються програмним забезпеченням податкового органу з використанням державних електронних реєстрів. Таке опрацювання проводиться в автоматичному режимі не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних