Надбавка пенсіонерам силових структур на непрацездатних утриманців
Законом України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що непрацюючим пенсіонерам силових структур, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї, передбачено надбавку на непрацездатних утриманців – дітей, які не досягли 18 років. Вона встановлюється на кожного непрацездатного члена сім’ї в розмірі 50 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні це 2 361*50% = 1 180,50 грн).
При цьому надбавка нараховується тільки на тих членів сім’ї, які не одержують пенсійні виплати із солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу на дітей одиноким матерям.
За наявності права одночасно на пенсію, зазначені види допомоги і надбавку на непрацездатного члена сім’ї до пенсії за вибором пенсіонера може бути призначено пенсію, державну соціальну допомогу або нараховано на цього члена сім’ї надбавку. За наявності в сім’ї двох або більше пенсіонерів кожний непрацездатний член сім’ї, який перебуває на їх спільному утриманні, враховується для нарахування надбавки тільки одному з пенсіонерів за їх вибором.
Для призначення надбавки на утримання непрацездатних членів сім’ї подаються наступні документи:
- заява (встановленого зразка);
- документи, що засвідчують родинні відносини;
- довідка з навчального закладу про навчання утриманця,
- документи про перебування на утриманні непрацездатних членів сім’ї;
- документи, які підтверджують, що особа не працює (не провадить діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), не проходить службу.
Для призначення надбавки на непрацездатних членів сім’ї орган, що призначає пенсію, додає до заяви одержані від органів, що призначають допомогу, відомості про вид призначеної непрацездатному члену сім’ї (на непрацездатного члена сім’ї) допомоги та період її одержання.
Для забезпечення виплати пенсій у належних розмірах, передбачених законодавством, та з метою попередження переплат пенсійних виплат рекомендуємо одержувачам пенсій своєчасно повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про факт працевлаштування чи звільнення з роботи шляхом подання відповідної заяви.
Наголошуємо!!! Особа має право звернутися з відповідною заявою до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання, або ж скористатися послугами вебпорталу Пенсійного фонду України.
04.12.2024