Профілактика гострих кишкових інфекцій.

Дата: 04.06.2024 14:37

👉Гострі кишкові інфекції – часте явище в теплу пору року, тому важливо вчасно розпізнати їх і знати, як діяти коли вони з’являються !

📌Недотримання правил особистої гігієни , споживання немитих овочів та фруктів, недостатньо термічно-обробленої їжі та зараженої води, купання в забруднених водоймах та інше, можуть стати причиною розвитку кишкових інфекцій. Найчастіше кишкові інфекції викликають бактерії (шигелла, сальмонела, стафілокок, кишкова паличка, ієрсінія, кампілобактерія) та віруси (рота/ентеро/адено/норо/астро – віруси).

☝️Всі кишкові інфекції мають високий рівень контагіозності – здатність передаватися від організму до організму, а основний шлях передачі фекально-оральний.

⚠️Групи ризику – це маленькі діти, люди похилого віку . Важливо приділяти увагу дітям, які пробують на смак все, що бачать

☝️Нагадуємо, що гострі кишкові інфекції супроводжуються такими симптомами як:блювота, діарея – більше 3-х випорожнень на добу підвищення температури тіла, біль у животі, зниження апетиту у тяжких випадках – з’являються ознаки зневоднення. Загалом симптоми з’являються через 1-3 дні після зараження та тривають до 10 днів. Важливо знати, що після перенесеного захворювання можливе повторне інфікування, адже імунітет до кишкових інфекцій не виробляється.

Профілактика ГКІ:

Мийте часто руки з милом – перед приготуванням їжі, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, після контакту з хворим, коли руки візуально забруднені;

Тримайте в чистоті всі поверхні та кухонне приладдя;

Захищайте кухню та продукти харчування відвід комах, гризунів та інших тварин;

Зберігайте їжу при безпечній температурі;

Дотримуйтесь правил безпеки харчових продуктів( вживайте термічно оброблені продукти, обов’язково рясно мийте всі овочі та фрукти;

Вживайте безпечну воду.

Якщо у Вас чи у Вашої дитини з’явились ознаки гострої кишкової інфекції, не зволікайте, а негайно зверніться до лікаря!

Дбайте про своє здоров’я!