Мінімальні розміри пенсійних виплат для окремих категорій громадян з 1 березня 2024 року

Дата: 14.03.2024 12:36

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 року № 185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році” з 01 березня 2024 року збільшено мінімальні розміри пенсійних виплат для окремих категорій громадян.

Зокрема, для пенсіонерів:

• які досягли віку 65 років, не працюють, отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та мають повний страховий стаж 30/35 років – з 3120 грн до 3370 грн (на 250 грн)
  • яким виповнилося 80 років, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та мають страховий стаж 20/25 років – з 3120 грн до 3370 грн (на 250 грн);
  • віком від 70 до 80 років, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та мають страховий стаж 30/35 років – з 3000 грн до 3240 грн (на 240 грн);
  • віком до 70 років, які мають страховий стаж 30/35 років та особам з інвалідністю І групи (незалежно від віку та тривалості страхового стажу), які отримають пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” – з 2760 грн до 2980 грн (на 220 грн)
  • іншим категоріям пенсіонерів, які не працюють (незалежно від віку та закону, відповідно до якого призначено пенсію) – з 2520 грн до 2725 грн (на 205 грн).

Додатково зазначаємо, що якщо в осіб, яким виповнилося 70 років і більше, страховий стаж становить менше ніж 35 років у чоловіків і менше ніж 30 років у жінок, доплата до пенсії встановлюється в розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з розміру 3240 гривень. При цьому розмір пенсійної виплати за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок із числа осіб, яким виповнилося 80 років і більше, не може бути меншим, ніж 3370 грн, а в осіб у віці від 75 до 80 років не може бути меншим, ніж 3240 гривень.

Також будуть надалі виплачуватись щомісячні компенсаційні виплати для пенсіонерів віком старше 70 років, які встановлюються, якщо розмір пенсії таких пенсіонерів не досягає 10340 грн:

до 570 грн – людям старше 80 років;

до 456 грн – людям віком від 75 - 80 років;

до 300 грн – людям віком від 70 - 75 років.

Перерахунки пенсій проведені без додаткових звернень пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься у виплатний період березня – з 4 по 25 число місяця.

Головне управління

Пенсійного фонду України