Тернопільщина: 22,3 млн грн мінімального податкового зобов’язання уже сплачено до бюджету фізособами

Дата: 16.01.2024 08:55

Станом на початок цього року кількість платників мінімального податкового зобовязання по Тернопільській області становить понад 169 тисяч фізичних осіб. Кількість сформованих податкових повідомлень-рішень – 34499. Загальна сума податкових зобовязань, визначених в повідомленнях-рішеннях, складає 45 млн гривень. Загальна сума уже сплаченого фізичними особами МПЗ – 22,3 млн гривень.

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що платники податків, у яких у наявності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, мають обовязок сплачувати податки у вигляді мінімального податкового зобовязання (Закон України від 30 листопада 2021 року №1914). Метою його запровадження стало рішення вивести обробіток сільгоспземель з «тіні».

Звертаємо увагу, що мінімальне податкове зобовязання (МПЗ) вперше визначається за звітний 2022 рік.

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області