Тернопільщина: на соціальні гарантії надійшло майже 4,7 млрд гривень

Дата: 06.09.2023 09:15

Упродовж восьми місяців цього року суб’єкти господарювання області сплатили 4 млрд 694,2 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун. Він додав, що порівняно з аналогічним періодом 2022 року сплата зросла на 645 млн гривень.

Лише у серпні наші краяни спрямували до бюджету 558,7 млн грн єдиного внеску.

Зауважимо, що єдиний внесок є джерелом наповнення фондів соціального страхування, з яких здійснюються виплати пенсій, забезпечуються соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань. Несплачений єдиний внесок призводить до втрати страхового стажу, необхідного для призначення пенсій у майбутньому. Адже періоди роботи  зараховуються до страхового стажу лише за умови сплати страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний, а з січня 2023 року це – 1474 гривень.