Зборівський район, Тернопільська область

Відзначення Дня Незалежності України

Незвично, на перший погляд, пройшли  урочистості  до Дня Незалежності у Залізцях. Організатори вирішили відмовитися від галасливого святкування. Натомість у тиші та спокої привітати один одного із великим святом, у задумі віддати шану тим, хто стоїть на сторожі суверенності України та низько схилити голови перед пам'яттю тих, хто віддав життя за її волю.

У пятницю 23 серпня,  в День державного Прапора, був урочисто піднятий синьо-жовтий стяг у с. Підберізці, на межі Львівської та Тернопільської областей, в місці, де беруть початок території  Залозецької громади.

Суботній день повністю був присвячений розвагам  та спортивним змаганням. На шкільному стадіоні команди сіл громади змагалися за першість із міні-футболу. Любителів інтелектуальних видів змагань зібрав шаховий турнір. А малеча малювала на асфальті вітання зі святом Незалежності;  із паперу та з допомогою олівців створювала кольорову, різнобарвну карту України.

В неділю,  коли затихли церковні дзвони, парафіяни обох храмів після служби урочисто із священиками та церковним братством відслужили  Молебен  до Матері Божої про мир і спокій в Україні, про опіку Святих над всіма жителями Залозеччини.

Програму продовжив невеликий святковий концерт та нагородження Грамотами активних спортсменів різних вікових категорій.

Присутні мали змогу оглянути виставку дитячих малюнків « У рідному краї і серце співає», до якої долучилися юні художники із сіл громади.

Око милували стародавні вишивки, які на виставку любязно представили працівники Залозецької бібліотеки.