Зборівський район, Тернопільська область

"В сім'ї вольній, новій"

10 березня в Залозецькому міському Будинку культури відбувся концерт присвячений 205-річниці від дня народження великого сина українського народу, поета-мислителя, виразника дум і народних сподівань - Тараса Григоровича Шевченка.

Перед початком заходу всі присутні мали можливість ознайомитись із виставкою бібліотеки смт Залізці, яка була представлена в фойє міського Будинку культури.  Захід розпочався піснею «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні чоловічого вокального ансамблю (керівник В. Федорович). До уваги гостей було представлено різноманітний жанровий склад Шевченкових пісень та віршів, де поезія тісно переплелася із фольклорними традиціями, які в поета виступають у зіставлені з ситуаціями людського життя. За участі драматичного гуртка Залозецького МБК (керівник Я. Слотюк) відбулась інсценізація поеми Т.Г.Шевченка «Катерина».

На завершення програми прозвучав незабутній “Заповіт” у виконанні хору та всіх учасників заходу, до якого приєдналися всі присутні. Селищний голова Любомир Фесик щиро подякував організаторам та безпосереднім учасникам творчого вечора за прекрасний відпочинок та концертну програму. У День народження світоча українського народу Тараса Шевченка, учасниками святкового дійства донесено до глядачів його особливе значення, велетенський внесок у пробудження і формування національної свідомості українського народу, в розвиток української та світової культури.