ГУ ДПС у Тернопільській області інформує

Оподаткування благодійної допомоги, яка надається благодійниками – резидентами

Відповідно до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії, в порядку, визначеному Законом України від 5 липня 2012 року № 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації» (далі – Закон № 5073) або у порядку, визначеному Законом № 5073, на користь, зокрема:

13:39 19.09.2023

РРО/ПРРО: діяльність у правовому полі – без застосування штрафних санкцій

Нагадуємо, що у звʼязку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану»  відновлено відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

13:39 19.09.2023

Варто нагадати про зміни до Порядку формування та ведення реєстру волонтерів

Наказом Міністерства фінансів України від 22.05.2023 № 264 «Про затвердження Змін до Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.06.2023 за № 1099/40155, та набрав чинності 21.07.2023, внесено зміни до Порядку формування та ведення реєстру волонтерів (далі – Порядок).

11:53 15.09.2023

Майже 600 касових апаратів зареєстрували представники бізнесу Тернопільщини у вересні

З початку вересня на території Тернопільської області платниками податків зареєстровано 589 реєстраторів розрахункових операцій. Більшість підприємців краю для роботи обирають програмні реєстратори розрахункових операцій. Так, від початку місяця в області зареєстровано 506 ПРРО. Класичних касових апаратів з початку вересня зареєстровано 83.

11:52 14.09.2023

Чи має право ФОП при перебуванні загальній системі оподаткування та обранні у 2022 році особливостей оподаткування перейти у 2023 році на спрощену систему оподаткування після повернення на загальну систему оподаткування?

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), який доповнено новим п. 9 прим. 1 щодо особливостей переходу суб’єктів господарювання, які використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

11:51 14.09.2023

Які дії ФОП – платника ЄП першої-третьої груп, що з 01.08.2023 автоматично вважається платником ЄП відповідної групи, якщо перевищено обсяг доходу

12:23 13.09.2023

Як отримати діапазон фіскальних номерів, які будуть формуватися фіскальним сервером ДПС в режимі офлайн?

Перша порція зарезервованих номерів діапазону фіскальних номерів, cформованих фіскальним сервером (далі – Діапазон) для програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) формується фіскальним сервером автоматично на запит ПРРО для отримання резервних номерів, який є службовим документом, створення якого ініціюється відповідною командою ПРРО, або у відповідь на службовий документ з типом «Відкриття зміни».

15:43 11.09.2023

Законодавчі зміни у сфері контролю за обігом підакцизних товарів

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що з 27 липня 2023 року набрав чинності Закон України від 29 червня 2023 року №3173-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – Закон №3173). Закон №3173 вводиться в дію з 1 січня 2026 року, крім окремих його норм, які набирають чинності з 22 січня 2024 року (через 180 календарних днів з дня його опублікування), та норм, що набрали чинності та введені в дію з 26 липня 2023 року.

15:42 11.09.2023

Бізнес Тернопільщини використовує у своїй роботі понад 11 тисяч касових апаратів

Станом на початок вересня на території Тернопільської області платниками податків зареєстровано 11355 реєстраторів розрахункових операцій. З них класичних касових апаратів зареєстровано 4020 у 2775 суб’єктів господарювання, з яких 419 юридичних осіб та 2356 фізичних осіб. У серпні 2023 року платниками податків зареєстровано 68 класичних реєстраторів розрахункових апаратів та скасовано 74.

15:42 11.09.2023

Податкові перевірки: продовження мораторію та відновлення за Законом №3219

У Головному управлінні ДПС у Тернопільській області нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо податкових новацій у проведенні перевірок. На запитання платників податків відповідав начальник управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Тернопільській області Віктор ПРИТУЛА.

15:41 11.09.2023