ГУ ДПС у Тернопільській області інформує

Неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) зумовить до проведення перевірки

Відповідно до п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО (система обліку даних реєстраторів розрахункових операцій).

12:44 15.03.2024

До уваги платників податків!

У зв’язку із розширенням мережі відокремлених пунктів реєстрації користувачів (далі – ВПР) Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (далі – КНЕДП ДПС), раді повідомити, що електронні довірчі послуги доступні додатково ще у двох державних податкових інспекціях Тернопільської області: Кременецькій ДПІ та Чортківській ДПІ.

12:40 14.03.2024

Нюанси оподаткування транспортним податком легкового автомобіля

Згідно з п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками транспортного податку (далі – Податок) є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

12:08 13.03.2024

Випадки, коли дохід фізособи від продажу інвестиційного активу не підлягає оподаткуванню ПДФО

Платник податку на доходи фізичних осіб обов’язково декларує результати усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 розд. ІV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

12:08 13.03.2024

Понад 19 тисяч адмінпослуг отримали платники податків Тернопільщини з початку року

У січні-лютому 2024 року фахівцями структурних підрозділів ГУ ДПС у Тернопільській області надано 19456 адміністративних послуг, що на 4365 послуг більше, ніж за аналогічний період 2023 року. У тому числі ДПІ та управлінням податкових сервісів за два місяці цього року надано 13713 адмінпослуг. Порівняно з аналогічним періодом 2023 року на 2772 збільшилася кількість наданих послуг.

12:07 13.03.2024

Щодо включення до витрат ФОП на загальній системі оподаткування суми нарахованого та виплаченого матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності найманого працівника

Згідно з ст. 12 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (в редакції Закону України від 21 вересня 2022 року № 2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») (далі – Закон № 1105) право на страхові виплати за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їхніх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

12:06 13.03.2024

Щодо можливості подання Розрахунку загального мінімального податкового зобов'язання за два різних податкових періоди

Державна податкова служба України листом від 11.03.2024 №6680/7/99-00-04-03-03-07 з метою належного адміністрування єдиного податку четвертої групи з юридичних осіб повідомила наступне.

12:05 12.03.2024

Коли необхідно оподаткувати разову нецільову матеріальну допомогу, яка надається роботодавцем працівникам

Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

12:04 12.03.2024

Діяльність у сфері торгівлі валютними цінностями в готівковій формі: нюанси від ДПС

Починаючи з січня 2023 року, для фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі (обмін валют), встановлено обов’язок зі сплати фіксованої суми авансового внеску з податку на прибуток за кожний пункт обміну іноземної валюти, внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на 01 число поточного місяця, ведення якого здійснюється Національним банком України.

11:23 07.03.2024

Щодо належного адміністрування єдиного податку четвертої групи

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що Державна податкова служба України з метою належного адміністрування єдиного податку четвертої групи та забезпечення податкового контролю цього податку повідомила, листом від 06.03.2024 №6244/7/99-00-04-03-03-07 таке.

11:21 07.03.2024